فروشگاه و خدمات انرژی در تهران و اصفهان

دفتر تهران 02191304215

دفتراصفهان 031910115910313625883003137771555

هیتر چیست؟

56 / 100

با ما همراه باشید تا به این سوال که هیتر چیست و کاربردهای آن پاسخ دهیم.

هیتر یک دستگاه گرمایشی است که برای افزایش دما و تامین گرمایش در فضاهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیتر‌ها می‌توانند از انواع مختلفی باشند و از منابع مختلفی برای تولید گرما استفاده می‌کنند.

نوع رایج هیتر‌ها عبارتند از:
1. هیتر‌های الکتریکی: این نوع هیتر‌ها از انرژی الکتریکی برای تولید گرما استفاده می‌کنند. آنها معمولاً برای گرم کردن فضاهای کوچک و محدود مانند اتاق‌ها و دفترها استفاده می‌شوند.

2. هیتر‌های گازی: این نوع هیتر‌ها از احتراق گاز برای تولید گرما استفاده می‌کنند. آنها می‌توانند به عنوان سیستم گرمایش مرکزی در منازل و ساختمان‌ها استفاده شوند.

3. هیتر‌های نفتی: این نوع هیتر‌ها از احتراق نفت برای تولید گرما استفاده می‌کنند. آنها برای گرم کردن فضاهای بزرگتر و فضاهای باز مثل کارگاه‌ها و گاراژها مناسب هستند.

4. هیتر‌های هوای گرم: این نوع هیتر‌ها هوا را از طریق یک منبع گرمایی گرم می‌کنند و سپس آن هوا را به فضاها منتقل می‌کنند. این هیتر‌ها می‌توانند برای گرم کردن فضاهای بزرگ مانند سالن‌ها و تالارها استفاده شوند.

هیتر‌ها برای ما در فصل‌های سرد سال بسیار مهم هستند و با کمک آنها می‌توانیم فضاهای داخلی را به راحتی و سریعاً گرم کنیم. با این حال، در هنگام استفاده از هیتر‌ها باید از ایمنی‌های لازم و اصول استفاده درست اطمینان حاصل کنیم تا از هرگونه حادثه‌ای جلوگیری شود.

سیستم های گرمایشی نقش مهمی در تامین هوای گرم و مطلوب در سازه های ساختمان ایفا می کنند. توانایی مقاومت در برابر سرما از ابتدای پیدایش انسان تا به امروز روش و دستگاه مختلف توسط مردم اختراع شده است که هر کدام گرمای لازم را به نحوی تامین می کنند که با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی آسان تر به سوخت های فسیلی و منابع انرژی این سیستم ها نیز اصلاح و طراحی و ساخته شده اند تا مدرن تر و مدرن تر شوند.

همه شرکت‌هایی که در زمینه طراحی و ساخت سیستم‌های گرمایشی فعالیت می‌کنند سعی می‌کنند دستگاه‌هایی ایجاد کنند که کمترین مصرف انرژی و بالاترین راندمان را داشته باشند.
برای افزودن گرما به محیط می توان به گرمایش اشاره کرد.
هیترها و کاربرد انواع آن ها:برای پاسخ به این سوال، بهتر است ابتدا نگاهی به نحوه عملکرد هیترانرژی و نحوه ساخت آن بیندازیم.
این دستگاه برای تولید گرمای لازم با مصرف برق، گاز یا گازوئیل طراحی شده است. و گرمای تولید شده را از طریق فن تعبیه شده در واحد، یکی از ویژگی های منحصر به فرد آن به داخل اتاق می فرستد.

این محصولات به هیچ گونه لوله کشی یا سیستم لوله کشی نیاز ندارند که منجر به استفاده در محیط های مختلف شده است.
در ادامه، در مورد استفاده از انواع مختلف بخاری بحث می کنیم.

کاربرد انواع هیتر

با توجه به کاربرد گسترده این محصولات، هیترها در انواع مختلف با موقعیت های نصب متفاوت ساخته می شوند و در بازار موجود می باشند.

با توجه به شرایط دمایی در محیط های مختلف می توان از آنها برای تولید گرمای لازم در گلخانه استفاده کرد. مرغداری ها، کارگاه های صنعتی، اتاق های پرورش قارچ، بانک، مساجد و هر محیطی که نیاز به گرما داشته باشد را می توان با استفاده از بخاری به حد مطلوب رساند.
این سیستم ها عمدتاً در مدل های گرمایش برقی، گازی، دیزلی و دوگانه سوز استفاده می شوند. برنامه ریزی و تحویل هنگام انتخاب و خرید، باید ویژگی های ساختمان و نوع سوخت را در نظر بگیرید. هیتر مناسب موجود را بخرید.

هیتر-صنعتی-

علاوه بر نوع سوخت مصرفی، یکی از معیارهای انتخاب هیترمناسب می تواند اندازه اتاق باشد.
به طور معمول، 40 کیلو کالری گرما در ساعت برای هر متر مکعب فضا مورد نیاز است.
آنها واحد اسمی کیلو کالری را نشان می دهند، یعنی مقدار گرمایی که دستگاه در ساعت تولید می کند. البته هر چه مساحت و فضا بیشتر باشد، نیاز به مصرف کیلوکالری بیشتر است.
همانطور که قبلا ذکر شد، انتقال حرارت در این سیستم ها از طریق استفاده از فن های تعبیه شده در هیترانرژی صورت می گیرد.و به ناحیه فضا منتقل می شود. بنابراین، عملکرد فن هیتر که توسط واحد دبی جریان تعیین می شود نیز در این زمینه مهم است.
دبی به مقدار مایعی اطلاق می شود که در یک بازه زمانی معین جریان داشته و با طراحی ثابت می شود.همانطور که گفته شد این سیستم های گرمایشی سری
در انواع مختلفی طراحی و ساخته می شوند که در ادامه به ویژگی های هر کدام می پردازیم.

هیتر گازی :

یکی دیگر از مدل های هیتر گرمایشی که به طور گسترده در کاربردهای مختلف استفاده می شود، می تواند گرمایش گازی باشد. منبع انرژی در این مدل گرمایشی انرژی گاز است ؛و با مصرف گاز و ایجاد شعله گرمای مورد نیاز از محیط تامین می شود.
از آنجایی که دسترسی به گاز در اکثر مناطق و ساختمان‌ها راحت‌تر و ارزان‌تر از برق است، به همین دلیل هیترهای گازی نسبت به مدل‌های برقی گزینه ارزان‌تری برای گرمایش هستند.
هیترانرژی در مدل های فن دار، بدون فن و تابشی طراحی و عرضه می شود.

هیتر-صنعتی-

مدل‌های دارای فن معمولاً در حین کار مقدار مشخصی نویز ایجاد می‌کنند، به همین دلیل است که عمدتاً در محیط‌های صنعتی و کارگاهی استفاده می‌شوند. عملکرد و مکانیزم هیتر گازی بدون فن کاملاً مشابه مدل بدون فن است با این تفاوت که در حین کار نسبت به مدل بدون فن صدای کمتری تولید می کند. بنابراین این مدل هیترها در محیط هایی مانند بانک ها، مساجد و … قابل استفاده است. آمفی تئاتر برای گرمایش تابش مدل نیز گرمای تولید شده را به فضای اتاق منتقل می کند.

از این مدل می توان از بخاری های تابشی در کارگاه ها و سوله هایی استفاده کرد .که افراد در مکان مشخصی برای حذف مواد احتراق جمع می شوند و همچنین با افزایش سطح ایمنی می توان از شومینه در صورت نیاز استفاده کرد. شرکت های زیادی روی طراحی و ساخت این هیتر مدل کار می کنند. که از برندهای معتبر و شناخته شده می توان به هیتر انرژی اشاره کرد.

طراحی و ساخته شده بر اساس آخرین فناوری های مدرن و همچنین کم مصرف و راندمان بالا.

هیتر برقی :

همانطور که از نامش پیداست این مدل هیتر با مصرف برق گرمای مورد نیاز را تامین می کند. هیتر برقی با جذب انرژی الکتریکی و تبدیل آن به گرما گرمای مورد نیاز را تامین می کند. گرمای مورد نیاز توسط عناصر داخلی تامین می شود. این هیتر انرژی در منطقه که به سایر سوخت های فسیلی دسترسی ندارند قابل استفاده است.

و یا در جاهایی که دسترسی به سیستم گاز وجود ندارد بیشتر از هیتر های برقی استفاده می شود. نکته ای که در استفاده از بخاری برقی باید به آن توجه ویژه شود این است که هزینه برق مصرفی در کشور ما بیشتر از سایرین است. انرژی ها، بنابراین اگر چه ممکن است، در صورت نیاز فوری و ضروری، ترجیحا از این هیتر مدل استفاده کنید.

هیتر-برقی انرژی
این محصولات در سه مدل تابشی، کانوکتور و تهویه دار، فن دار و بدون فن طراحی و عرضه می شوند.
برای دیدن و خرید سایر سیستم های گرمایشی به فروشگاه نمایندگی شرکت انرژی در تهران و اصفهان مراجعه کنید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟