فروشگاه و خدمات انرژی در تهران و اصفهان

دفتر تهران 02191304215

دفتراصفهان 031910115910313625883003137771555

نکاتی برای مراقبت از کولر آبی

64 / 100

مراقبت از کولر آبی در تابستان

نکاتی برای مراقبت از کولر آبی، از آنجایی که کولرهای آبی و سلولزی در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار می گیرند؛ برای افزایش طول عمر این دستگاه لازم است، پس از نصب و راه اندازی چند نکته کاربردی رعایت شود.

اولین چیزی که مهم است این است که برای عملکرد بهینه کولرهای آبی سعی کنید قبل از رسیدن دمای هوا به 30 درجه آنها را روشن نکنید، این در واقع 50 درصد در مصرف آب صرفه جویی می کند، 5 دقیقه قبل دستگاه را روشن کنید تا پد سلولزی را به خوبی مرطوب کند و سپس موتور را روشن کنید تا باد خنک و مطبوعی داشته باشید.

همچنین، از یک سایبان برای جعبه خنک‌کننده خود استفاده کنید تا نه تنها آن را در بیرون سالم نگه دارید، بلکه در ساعات گرم‌تر روز از وزش هوای گرم نیز جلوگیری کنید.

نکاتی برای مراقبت از کولر آبی

نکته :سعی کنید تا قبل از رسیدن دمای هوا به ۳۰ درجه، کولر را راه‌اندازی نکنید؛ چراکه با این کار در مصرف آب ۵۰ درصد صرفه‌جویی می‌کنید.

 

مراقبت از کولر در زمستان

نکاتی برای مراقبت از کولر آبی

وقتی مطمئن شدید که دیگر نیازی به کولر آبی ندارید، باید آن را زمستانی کنید. برای این کار، رسوبات معدنی چسبیده به بدنه رادیاتور را حتما تمیز کنید تا در داخل رادیاتور سفت نشوند، آن را تمیز کرده و آب داخل آن را کاملا تخلیه کنید، برای جلوگیری از یخ زدن شلنگ اتصال آب، آن را از شیر جدا کرده و آب را به خوبی تخلیه کنید.

اگر کولر آبی خود را در زمستان بپوشانید، شما از خراب شدن  آن جلوگیری خواهید کرد، با در نظر گرفتن این موضوع بهترین گزینه استفاده از پوشش برای کولر آبی است، روکش های برزنتی ظرف از ورود رطوبت به داخل رادیاتور و گرد و غبار یا سرما و باد به داخل کانال آب جلوگیری می کند.

البته می توانید از جوراب های نایلونی ضخیم بزرگ نیز استفاده کنید، اما باید مدتی را صرف پوشیدن آنها به درستی روی دستگاه کنید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟