فروشگاه و خدمات انرژی در تهران و اصفهان

دفتر تهران 0219130421502155493990

دفتراصفهان 031910115910313625883003137771555

پد سلولزی کولر آبی چیست؟

62 / 100

کولر های ابی که امروزه از اونها استفاده میکنیم از سیستم سرمایش تبخیری استفاده میکنند که با عبور اب و باد از واسط های تبخیری هوای خنک تولید میکنند.

کولر انرژی از پد سلولزی به عنوان واسط استفاده میکند.این پد از ورقه های سلولز تشکیل شده که قدرت جذب اب بالایی دارد، این پدها در قاب هایی از جنس الومینیوم یا گالوانیزه نگهداری می شوند که دلیلش مقاوم بودن این ورق ها دربرابر رطوبت و زنگ زدگی است چرا که بالای این قاب ها محل ریزش اب است.

در پدهای خنک کننده سلولزی، هوا به دلیل فشار منفی ایجاد شده توسط فن با کمترین مقاومت از سطح مرطوب پد عبور می کنند.

download 1

چرا باید از کولر سلولزی استفاده کنیم؟

 • به صرفه بودن!
  • با صرف نظر از سختی اب عمر پدهای سلولزی تقریبا سه تا پنج سال عمر می کنند و مانند پوشال نیاز به تعویض سالیانه نیست.
 • مقاومت دربرابر آلاینده ها
  • ویژگی مثبت بعدی مقاومت دربرابر آلاینده های موجود در هوا و موادی که برای تنفس مضر هستند که نیاز به پد سلولزی در کلان شهر ها را چندبرابر می کند.
 • شستشوی آسان
  • به دلیل ساختاری که دارد شستشو و رسوب زدایی آسان تر است.
 • صرفه جویی در انرژی
  • کولر سلولزی نسبت به دیگر مدل ها و کولر های گازی مصرف کمتری از برق و اب دارد.
 • کمک به محیط زیست
  • پد سلولزی باعث کاهش تنش گرمایی در پرندگان می شود.
 • مقاوم در برابر باکتری و قارچ
  • پد سلولزی از انتقال باکتری ها جلوگیری و در مقایسه با پوشال امکان رشد قارچ و جلبک وجود ندارد.
re

پد سلولزی کولر آبی یک پد خنک کننده بسیار بادوام و موثر است که برای کمک به کاهش دمای آب آشامیدنی در کولرهای آبی طراحی شده است. این ماده از مواد سلولزی تشکیل شده است که ظرفیت نگهداری آب بالایی دارد و با جذب آب از مخزن کولر کار می کند و سپس آن را به آرامی در فرآیند تبخیر رها می کند. در نتیجه آب آشامیدنی خنک‌تری است که نوشیدنی گوارا و بی خطر است. بسیاری از شرکت ها و خانواده ها از کولرهای آبی برای اهداف هیدراتاسیون استفاده می کنند و پد سلولزی کولر آبی تضمین می کند که آب همیشه در دمای مطلوب باشد. نصب و نگهداری لنت ها آسان است و آنها را به انتخابی محبوب برای هر کسی که می خواهد کولر آبی خود را کارآمد نگه دارد تبدیل می کند. به طور کلی، پد سلولزی کولر آبی جزء ضروری هر سیستم کولر آبی است و برای کسانی که می خواهند از آب آشامیدنی سرد و با طراوت در تمام طول سال لذت ببرند، ضروری است.

پد سلولزی کولر آبی چیست و چه کاربردی دارد؟

واسط تبخیری از نوع پد سلولزی-کولر آبی صنعتی
واسط تبخیری از نوع پد سلولزی-کولر آبی صنعتی

پوشال کولر آبی

درب دستگاه پخش آب وظیفه جذب آب و رطوبت را بر عهده دارد. در واقع آبی که وارد قسمت داخلی کول باکس می شود کمی روی درب آن ریخته می شود. روی درب آن آب بریزید و آن را خیس نگه دارید تا فضای داخلی آب سردکن خنک بماند. بنابراین، پوشش بخش مهمی از سیستم خنک کننده چیلر است.
به طور کلی دو نوع اصلی روکش کولر آبی وجود دارد: پوشال چوبی و پوشال سلولزی.

پدهای سلولزی یا پدهای سلولزی کیفیت و عملکرد بهتری در سیستم خنک کننده نسبت به پدهای چوبی دارند. ما کولرهایی را که از پدهای سلولزی به عنوان پد استفاده می کنند، خنک کننده سلولزی می نامیم.

مقایسه پوشال چوبی و سلولزی


همانطور که قبلا ذکر شد، بافت چوبی از کیفیت پایین تری نسبت به بافت سلولزی برخوردار است. پارچه های چوبی از نخ های چوبی نازک و در هم تنیده ای تشکیل شده اند که ظرفیت جذب آب بالایی دارند. این نوع پارچه به دلیل ارزانتر بودن بیشتر در کولرهای آبی استفاده می شود. اما قیمت پوشال سلولزی بالاتر از پوشال چوبی است.

پوشال چوبی


پد سلولزی یا پوشال بافت منسجم تری نسبت به گونه های چوبی دارد و بنابراین ظرفیت نگهداری آب بیشتری دارد. به همین دلیل از پد سلولزی در کارخانه های صنعتی استقبال بیشتری می شود. پرایمر با تغییر شکل، راندمان تبخیر را 50 تا 70 درصد کاهش می دهد، اما استحکام و انسجام غلاف های سلولزی از تغییر شکل جلوگیری می کند.

از دیگر تفاوت های پد سلولزی و پد چوبی، دوام بالا، عملکرد بهتر در دماهای بالا، خنک کننده بهتر و پشتیبانی از سلامت هوای محفظه یخچال است.


در نظر بگیرید که مزیت سایر پدهای سلولزی این است که درصد آب مصرفی کولر را ذخیره می کنند. این لنت ها به دلیل مواد منسجم و لایه های در هم بافته نازک، قدرت جذب و نگهداری آب بالایی دارند. بنابراین گزینه بسیار مناسبی برای مقابله با بحران آب در مناطق خشک هستند. .

پوشال یا پد سلولزی کولر آبی چیست؟


پد سلولزی کولر آبی یک لایه نازک از سلولز با سطح صاف و صاف است. ماده اولیه ای که این بلوک از آن ساخته می شود کاغذ کرافت است. این ماده اولیه در داخل تولید نمی شود و از طریق واردات تامین می شود. لایه های نازک پد به صورت امواج روی هم قرار می گیرند و برای جذب بهتر آب، سطح یکنواخت را تشکیل می دهند.

مواد مورد استفاده در ساخت پدهای سلولزی باعث می شود تا در برابر آسیب، آلودگی و مواد شیمیایی بسیار مقاوم باشند. سلولز ماده ای است که از دیواره سلولی گیاهان ساخته می شود. بنابراین، می توانید از سلامت الیاف استفاده شده در پدهای سلولزی اطمینان داشته باشید. سلامت این الیاف تضمین کننده سلامت هوای تازه است که به داخل ساختمان ارسال می شود.

کاربرد پد سلولزی کولر آبی


پد سلولزی یکی از مهم ترین و کاربردی ترین قسمت های کولر آبی است. در واقع وظیفه اصلی خنک سازی هوا بالشتک سلولزی است. به طور کلی در کولر آبی، جریان آب در لایه های نازک و فشرده لنت های سلولزی پخش می شود و عملکرد به دلیل جذب و ذخیره آب بالا، این جریان آب و رطوبت برای چند روز روی سطح پوشال باقی می ماند. و مرطوب است.

با تماس هوا با قطرات بالشتک سلولزی، جریان هوای سرد ایجاد می شود. این در نهایت منجر به خنک شدن هوا در محفظه خنک کننده می شود.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟