گرمایشی

گرمایشی كارخانه انرژی درتاریخ 26 خرداد 1384 تاسیس گردید ،و در سال 1350 با  تولید محصولات گرمایشی صنعتی شروع به فعالیت نمود .در سال 1354 با توجه به استقبال و تقاضای فرایند بازار ، كارخانه به محل كنونی خود واقع در قم منتقل گردید.

دامنه تولیدات گرمایشی این شركت انرژی تا سال 1368، شامل :  بخاری كارگاهی ،آبگرمكن و هیتر نفتی می باشد .

تاسیسات گرمایشی: بخاری

یکی از محبوب ترین وسایل گرمایشی است. با این وجود، بسیاری از مردم گرمایش را به سایر سیستم های گرمایشی ترجیح می دهند. بخاری ها انواع مختلفی دارند.
مانند به عنوان مثال: گاز، نفت و برق. گرمایش گازی رایج ترین نوع گرمایش است. آنچه استفاده می شوداز مزایای بخاری های گازی می توان به موارد زیر اشاره کرد،
نصب آسان، راندمان بالا و اتلاف انرژی کم، قیمت مناسب، هزینه نگهداری و تعمیر کم

تاسیسات گرمایشی: یونیت هیتر

از این دستگاه برای گرم کردن انبارها و کارخانه های بزرگ استفاده می شود، سیستم گرمایش واحد در انواع دیواری، سقفی و صنعتی موجود می باشد.

از آنجایی که این سیستم ها دارای فن حرارتی هستند، ظرفیت گرمایشی بالاتری نسبت به رادیاتورها دارند و به راحتی می توانند اتاق های بزرگ را با حرارت بالا گرم کنند، در این سیستم آب موجود در دیگ بخار گرم شده و وارد لوله های بخاری می شود سپس هوا به کمک فن گریز از مرکز از کویل های واحد گرمایش جریان می یابد و در نهایت هوای گرم از آن خارج می شود.

این دستگاه از ساختار بدنه فلزی ساده، کویل مسی با باله آلومینیومی، موتور الکتریکی، لوله های ورودی و خروجی آب و یک فن تشکیل شده است.